Posilujeme bruško

30. prosince 2010 v 12:29 | © 2010 Catelim* |  recycle

Posilujeme: břicho

Pevné a ploché bříško. Obdivujeme ho na ostatních holkách a vzbuzuje naše sexy pohledy u kluků. Chce ho zkrátka každý, ale každý na něm musí makat. Jak na břišní svaly?
Zpevněné břišní svaly udělají s postavou zázrak. Kdo má pěkné břicho, snadněji mu odpustíme větší boky nebo zadeček. Jenže nic není zadarmo. I na břišní svaly se musí dřít a navíc si je ještě udržovat. Protože i když si je naposiluješ, bez pravidelného cvičení ti utečou dřív, než se naděješ.

Kolik je potřeba

Ideální denní počet cviků na břicho je rovná tisícovka. Zdá se to moc, ale dá se to odcvičit během deseti minut. Jasně, že se na tento počet nemůžeš vrhnout přímo z gaučingu, ale dej si to jako cíl a uvidíš, že se k tomu postupným přidáváním dopracuješ.

Nádech, výdech

U každého posilování je nutné správně dýchat a u břicha to platí stonásobně, velmi ti to cvičení ulehčí.
VÝDECH: vydechuj v momentě, kdy sval zabírá, tzn. když jdeš trupem/ nohami nahoru. Sval se stahuje, smršťuje, a výdechem do břicha mu pomůžeš.
NÁDECH: Jakmile se sval uvolňuje a ty se vracíš do výchozí pozice, obvykle lehu, nadechni se. Nádech je lepší nosem, výdech ústy.Cvik první - přímý sval břišní

Základní cvik pro posilování břicha. Leh na zemi, nohy jsou pokrčené na šířku boků, ruce dej v týl, lokty směřují do strany, nekroutí se podél hlavy. S výdechem zvedej rovně nahoru horní část trupu (prsa a brada musí jít první, zvedej celý trup najednou) tak, aby na podložce zůstala jen bedra. S nádechem polož zpět.
Opakování: 3x 24 cviků


Cvik druhý - šikmé břišní svaly

Výchozí poloha je stejná jako u předešlého cviku, jen s tím rozdílem, že trup nezvedáš přímo nahoru, ale vytáčíš ho šikmo, jakoby pravým ramenem k levému kolenu, a poté obráceně. Podložky se dotýká pouze levá/ pravá část beder.
Opakování: 3x 24 cviků na levo a poté i na pravou stranu


Cvik třetí - ztiž si to!

To, že sval začal cvičit, že se posiluje, poznáš v momentě, kdy tě začne bolet. Do té doby se jen zahříval, jakmile ho cítíš, začíná se zpevňovat. Takže vydrž a první dva cviky si trochu ztiž tím, že nohy nebudou na podložce, ale volně je položíš na velký gymnastický míč. Pokud ho nemáš, hoď nožky alespoň na křeslo.
Provedení a opakování prvního a druhého cviku je pak naprosto stejné.Cvik čtvrtý - spodní strana břicha

K dokonalosti ti chybí posílit třetí část břišního svalu, tu spodní.Zdroj: Bauer Media
Lehni si na zem a paže nech volně podél těla nebo slož v týl. Zvedni nohy směrem ke stropu. Podsaď a mírně zvedni pánev, aby se nedotýkala podložky. Cvik spočívá ve vtažení spodní strany břicha. Je to pohyb, u kterého se jakoby budeš snažit udělat špičkami nohou tečku na stropě. Pozor, pánev nikdy nevracej úplně na zem, je stále v podsazení, tedy mírně zvednutá. Jde o malinkatý svižný pohyb.
Opakování: 1x 100 cviků


Cvik pátý - už máš kondici, opět ztěžujeme


Výchozí poloha jako u cviku 4, ruce jsou teď definitivně podél těla, nohy ke stropu. Ztížení spočívá v tom, že teď posilujeme celou oblast břicha.
Provedení cviku: při zvednutí trupu zvedej i nohy, je to současný pohyb nahoru i dolů.
Opakování: 3x 30 cviků

Zasloužené uvolněníPo namáhavé práci musí přijít odpočinek, a tak je na čase svaly zrelaxovat. Zabal se do klubíčka, kolena přitáhni k hrudníku a volně dýchej. Uvolníš tak namáhané břišní svaly a ty budou připravené na zítřejší várku posilování.

Nejčastější chyby, kterými tvé snažení přijde vniveč

1. Pohyb při posilování musí být tahem, ne švihem, to je k ničemu.
2. Ruce v týl = lokty musí zůstat od těla, netahej jimi hlavu a krk nahoru. To musí dělat břišní svaly, ty přece posiluješ.
3. Pokud už nemůžeš, dej si pauzu, dokud nenapočítáš do 10, pak se do cvičení pusť znovu. Nevzdávej to.
4. Nezapomínej správně dýchat, viz výše, je to polovina úspěchu, a po cvičení se uvolnit.

zdroj: http://lucymaroszova.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sheia....která ti přeje krásný a šťastný Nový rok Sheia....která ti přeje krásný a šťastný Nový rok | Web | 30. prosince 2010 v 12:31 | Reagovat

jaj tak to jo:D:D

2 ÁjInKa :] ÁjInKa :] | Web | 30. prosince 2010 v 12:34 | Reagovat

hezkej blog :O cviky na bricho delam kazdej den..tohle si teda prectu, to je zajimavy! :) jinak nespratelis? ;)

3 ÁjInKa :] ÁjInKa :] | Web | 30. prosince 2010 v 12:35 | Reagovat

všecky ty 4 chyby dělám :D :/

4 Whispering Sun Whispering Sun | Web | 31. prosince 2010 v 22:11 | Reagovat

Já spoléhám na cviky Hanky Kynychové,která vydala také speciální DVD Břišní pekáč.Někdy lituji,že nemám více času,takže tohle hodinové cvičení často nechám jen 1x týdne(občas 2x).Kdyybch ho třeba posilovala častěji týdne věřím,že mám bříško trvale vypracované.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama